info o focení

FOCENÍ NEWBORN

Focení novorozenců není nejsnadnější, ale zaznamenat  první dny či týdny života je  výjimečným zážitkem a pro rodiče nejkrásnější vzpomínkou na celý život.

Nebojte se vzít své miminko k fotografování. Bude pořád u Vás, v teple a blízkosti maminky. Vhodné okamžiky k focení jsou, když miminko spokojeně spí. Má přirozenou polohu a nezajímá ho, co se v jeho okolí děje.  Na focení novorozenců si uděláme čas a počkáme na chvíli, z níž vzejde opravdu krásná fotografie. Fotografování miminek trvá dvě až tři hodiny.

Fotografování je vhodné maximálně  do dvou  týdnů věku miminka. U předčasně narozených miminek se věk prodlužuje až na 5 týdnů. Objednání je vhodné min. 2 měsíce před porodem.

Focení se může uskutečnit v mém pelhřimovském ateliéru nebo u vás doma. Ateliér je při focení miminek vytopený na 26°C a na focení miminek přizpůsobený. Pokud ale nechcete s vaším miminkem během prvních dní doma cestovat, mohu přijet i k Vám domů. Veškeré vybavení pro focení mám mobilní a ráda vás navštívím v pohodlí vašeho domova.

 

FOCENÍ RODINY A DĚTÍ

Nedaří se vám zachytit vaše děti při hře či v přírodě? Natož pak zvěčnit společně celou vaši rodinu? Možná to zkoušíte samospouští znova a znova a výsledek prostě není takový, jaký si byste si představovali. S běžným fotoaparátem jen málokdy pořídíte pěknou a přirozenou fotografii. Na focení dětí potřebujete dobrou techniku, spoustu trpělivosti a praktické zkušenosti. Budu se snažit, aby se Vaše rodinná fotografie byla co nejkrásnější a vypadali jste na ní přirozeně. Jen tak získáte hezkou vzpomínku na nejkrásnější období vaší rodiny.

Fotografuji děti a rodiny na různých místech na Vysočině a okolí. V současné době fotografuji pouze v exteriéru,  zkušeností vím že nejkrásnější fotografie Vás a Vaší rodiny vzniknou v přírodě při procházce, kde se budete cítit dobře a uvolněně. 

U rodinných portrétů vypadá hezky sladění celé rodiny do jednotného stylu, je tedy vhodné se zamyslet nad oblečením všech členů rodiny. Nejlépe vypadají neutrální jednobarevné věci (oblíbené jsou džíny, jednobarevné kalhoty nebo sukně, barevné košile, svetry. Popřípadě pruhovaná, puntíkovaná trika. Dobře působí i sladění maminka - dcera, tatínek - syn. Je však na Vás, co rádi nosíte a co Vás vystihuje. Přineste sebou vybrané oblečení a doplňky (zcela postačí 2-4 varianty), nebojte se nevšedních a výstředních modelů, vše vybereme až na místě dle nálady dětí a Vaší představy. V ateliéru se fotí bez bot.

Určitě přivezte i oblíbené hračky dítěte, fotografie se tím pádem stanou originální vzpomínkou foceného na jeho dětství.

 

PŘIJĎTE SI FOCENÍ UŽÍT S RADOSTÍ A OČEKÁVÁNÍM HEZKÉHO VÝSLEDKU!

V klidu se vyspěte a nebuďte nervózní. Domluvíme se na stylu a průběhu, který bude vyhovovat Vám i dětem. Nebojte se, že nebudete vědět jak pózovat, od toho je tam pomoc a zkušenost fotografa, jeho citlivost a trpělivost. Nemějte obavy, že děti budou zlobit a Vám to nebude slušet. Vybrány budou jen ty nejlepší  fotografie!

Americký fotograf Edward Weston kdysi řekl, že focení je tvrdá práce, ale my z toho uděláme zábavu. Jen tak vzniknou pěkné a přirozené fotografie Vás i Vašich dětí.

 

TĚHOTENSKÁ FOTOGRAFIE

Těhotenská fotografie ode mne vám ukáže, že bříško je vaší jedinečnou ozdobou.

Na nejkrásnější období ženy můžete mít krásnou vzpomínku, kterou uděláte radost sobě, partnerovi a Váš potomek bude mít dokumentaci svého života od samého počátku.

Fotografování těhotných maminek má svoje pravidla.

Snažím se být ohleduplná,  opravdu se nemusíte stydět. Být těhulkou je úžasné období  a na fotografiích vypadají ženy s bříškem nádherně. 

Nejvhodnější období na focení je od 30. do 36. týdne těhotenství. Vaše fotografie můžeme pořídit v interiéru i exteriéru.

Pokud se focení zúčastní i Vás partner, vyberte si oblečení, které spolu barevně ladí a má jednotný styl. Mám několik druhů těhotenského oblečení vhodného pro focení, společně něco určitě vybereme.

Přineste si sebou vhodný doplněk (obrázek z ultrazvuku, dětské botičky, dupačky)

 

SVATBY

Svatby fotografuji již mnoho let.  Při fotografování se snažím co nejméně zasahovat do vašeho svatebního dne a nechat tak volný průběh všem událostem.  Díky tomu vznikají krásné fotografie a originální momentky. A vaše svatba bude zachycená taková, jakou jste ji chtěli mít. Samozřejmě vás při portrétním fotografování nasměruji, pomůžu vám  a vše zařídím tak, aby fotografie vypadaly skvěle. Stejně tak si zorganizuji skupinové focení vás a vašich svatebních hostů.

Jsem zastáncem  přirozené fotografie, jedinečné momentky a uvolněné snímky bez složitého pózování. Při focení budeme vycházet z toho, co je vám příjemné a co je pro vás přirozené. Nebudu vás nutit do předem vymyšlených póz. Přeji si, aby pro vás bylo portrétní focení zábava a abyste si svůj svatební den co nejvíce užili.

 

Co ode mě dostanete?

  • předsvatební schůzku, kde probereme plán svatby, vaše přání a představy
  • fotografie v digitální podobě ve formátu JPG na CD
  • zálohu všech fotografií po dobu až 3 let. V případě, že byste o fotky nedopatřením přišli.
  • přístup k vlastní webové prezentaci na dobu až 18 měsíců dle vámi určeného balíčku. Bude pro vás zřízena soukromá galerie. Přátelům pak jednoduše pošlete odkaz s heslem a nemusíte nic složitě nahrávat.